Atrakcie, múzeá, pamiatky, vianočné trhy, zábava

Zábava v Košiciach


Či si dospelý, dieťa, kultúrny fanúšik, kulinár, športovec, biznismen alebo senior, každý si v Košiciach príde na svoje. Mesto je vhodné navštíviť počas predĺžených víkendov a aj to nemusíš stihnúť úplne všetko. V každom ročnom období je pripravený program ako pre teba.

Festivaly a podujatia v Košiciach

Na jar sa v Košiciach konájú Dni francúzskej kultúry, Ekumenický fašiangový sprievod, Košická hudobná jar, Dni mesta Košice, Noc múzeí, Use the City festival, Košické imaginácie, Festival Konvergencie, Bábkový festival Virvar, Bálonová fiesta, Zlatý žobrák, Košice gurmán fest, Cassovia Folk fest.

V lete sa konajú Mazal tov - festival židovskej kultúry, Filmový festival 3x3, AMFO, Kultúrne leto v Košiciach, Leto v parku, Andy Warhol v uliciach Košíc, BaZZart, Festival Street Art Communication, Evil Wake Camp, Inšpirácie v kove Košice, Festival divadiel strednej Európy, Retro Air Show, Medzinárodný organový festival Ivana Sokola, Košické slávnosti vína, Staromestské trhy, Quasars Ensemble & Košice.

Na jeseň sa konajú Festival FEMAN, Medzinárodný organový festival Ivana Sokola, Medzinárodný maratón mieru, Biela Noc, Medzinárodný jazzový festival, Moon ride, Svetový kozmický týždeň, Dni španielskej kultúry, Dni českej kultúry, Art Dance, ARS NOVA CASSOVIAE, Festival sakrálneho umenia. Cez zimu sa konajú Vianočné trhy a Košické Vianoce, ISC New Music Days, DJ at WORK a Silvester Košice.

Kaviarne v Košiciach

V Košiciach pôsobí niekoľko kaviarní, ktoré stoja za zmienku. Medzi ne patria Café Racine, Cafe & Bar Smelly Cat, Caffe Trieste, Cavearia Theatru, Intermezzo caffe, Nech sa páči. Veríme, že aspoň niektorú z nich vyskúšaš a budeš so svojim výberom spokojný.

Kluby v Košiciach

Ak sa chceš cez noc trochu zabaviť a minúť trochu zvyšnej energie, určite navštív niektorý zo známych košických klubov. Výber je pomerne pestrý, za návštevu stoja Diamond People Club, Ibiza Club, Jazz Club a Retro Cult Club. Daj nám vedieť, kde sa ti ako páčilo.

Kokteilové bary v Košiciach

V prípade, že ťa viac lákajú miešané nápoje, svoje kroky namier napr. do Cactus Pub, Jazz Garden Piano alebo Retro Cult Club. Tam určite nájdeš ten pravý kokteil a už nebudeš chcieť ísť inam. Rozhodne však vyskúšaj každý z nich.

Pivárne v Košiciach

Ak ťa víno neláka a radšej by si si dal niečo s poriadnou penou, tak určite navštív niektorú z košických pivárni. V meste ich pôsobí niekoľko, preto spomenieme len tie zaujímavé. Vyskúšať teda môžeš napr. Budějovická hospoda, Camelot, Česká hospoda, Golem, Irish Pub Diesel, Keltská krčma, Madrid, Pilsner Urquell Pub a Pub u Kohúta.

Vinárne v Košiciach

Vinárne sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube, ale naozaj kvalitných je len pár. Preto ti do pozornosti odporúčame len Kubbo Select a VillaCassa. Tu si určite prídeš na svoje a neodídeš z tade sklamaný.

Všetky vyššie uvedené miesta sme zaznačili aj na našej mape Košíc, pričom v niektorých podnikoch môžeš použiť aj Košice Welcome Card. Garantujeme ti, že kedykoľvek prídeš do Košíc, tvoj pobyt bude plný zážitkov. Preto si nezabudni pozrieť aj ostatné sekcie ako Pamiatky a múzeá v Košiciach, Turistické atrakcie v Košiciach a Nákupy v Košiciach.

Hľadané spojenia:
kosice, cassovia, kaschau, kosice welcome card, kaviarne v kosiciach, kluby v kosiciach, koktailove bary v kosiciach, pivarne v kosiciach, vinarne v kosiciach, festivaly a podujatia v kosiciach, maraton mieru v kosiciach, silvester v kosiciach, vianoce v kosiciach


Copyright © 2021 - Košice, Cassovia, Kaschau - Atrakcie, múzeá, pamiatky, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky