Atrakcie, múzeá, pamiatky, vianočné trhy, zábava

Doprava v Košiciach


Dostať sa do Košíc je pomerne jednoduché. Mesto má vlastné letisko, sú dostupné vlakom a sú napojené na hlavné európske cestné a diaľničné ťahy. Navyše, keď ste už priamo v meste, pohyb po jeho centre je bezproblémový.

Autom alebo stopom do Košíc

Vďaka svojej polohe sú Košice ľahko dostupné z každého smeru. Z Bratislavy vedie do Košíc medzinárodná cesta E50. Z Budapešti vedie diaľnica a rýchlostná cesta E71 / E79. Všetky cesty sa napájajú na mestský okruh.

Do Košíc sa určite dostaneš aj stopom alebo zdieľaním auta. V každom prípade si dobre premysli tento spôsob cestovania a radšej cestuj s niekym koho dobre poznáš. Zdieľanie auta je výhodné pre všetky strany, avšak obozretnosti nikdy nie je dosť.

Autobusom do Košíc

Medzi Bratislavou a Košicami existuje niekoľko spojení denne. Z Košíc vychádzajú priame autobusové linky do mnohých európskych metropol akú sú Benátky, Berlín, Brusel, Florencia, Frankfurt, Londýn, Mníchov, Paríž, Praha, Rím, Rotterdam, Viedeň, Zurich a Ženeva.

Lietadlom do Košíc

Medzinárodné letisko Košice je vzdialené len 6km od samotného mesta, pričom s Bratislavou je v dennom leteckom spojení. Do Košíc sa dá dostať aj z miest ako je Praha alebo Viedeň. K dispozícii je aj letisko v Budapešti - Ferihegy,

TIP: airportkosice.sk

Vlakom do Košíc

Vlakové spojenia ťa privedú priamo do centra mesta. Cesta EC / IC vlakom z Prahy trvá 8 hodín a z Bratislavy asi 5 hodín. Košice sú vlakom napojené aj na Budapešť a to dvoma priamymi spojmi, pričom cesta nimi trvá približne 3,5 hodiny. Rovnako napriamo sa z Košíc dostaneš aj do Kyjeva.

Doprava v Košiciach

Na pohodlné presúvanie v rámci mesta môžeš využiť mestskú hromadnú dopravu, ktorá pozostáva z autobusových a električkových liniek. Okrem toho sú k dispozícii rôzne taxi služby, ktorých v meste funguje niekoľko. Cyklista si tu tiež príde na svoje, keďže v meste funguje niekoľko cyklistických chodníkov, pričom niektoré z nich sú priamo v centre mesta.

Električka v Košiciach Električka v Košiciach Rekonštrukcia žel. stanice Prenájom bicyklov

Hľadané spojenia:
kosice, cassovia, kaschau, doprava v kosiciach, cestovanie do kosic, autom do kosic, stopom do kosic, autobusom do kosic, lietadlom do kosic, vlakom do kosic, mestska hromadna doprava v kosiciach, mhd kosice, taxi sluzby v kosiciach, na bicykli v kosiciach, budapest, letisko kosice


Copyright © 2021 - Košice, Cassovia, Kaschau - Atrakcie, múzeá, pamiatky, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky